چرا ربات تلگرام شاهوار کار نمی کند؟

 صفحه اصلی /بلاگ شاهوار/ چرا ربات تلگرام شاهوار کار نمی کند؟
چرا ربات تلگرام شاهوار کار نمی کند؟

چرا ربات تلگرام شاهوار کار نمی کند؟

ربات تلگرام شاهوار (تحت ویندوز) پاسخگویی را روی یکی از سیستم های شما انجام می دهد.

1. پس از ساخت ربات شما توکن ربات را باید در تنظیمات تلگرام نرم افزار مدیریت آموزشگاه شاهوار قرار دهید و تیک های مربوط به اجرا شدن سرویس هنگام روشن شدن سیستم را بزنید تا با روشن کردن سیستم سرویس تلگرام بصورت خودکار اجرا شود.

 

ربات تلگرام شاهوار

 

2 . فایل ShahvarTeleg.exe که در پوشه محل نصب نرم افزار قرار دارد برای پاسخگویی ربات باید حتما اجرا باشد . اولین کاری که در صورت عدم پاسخگویی ربات انجام می دهید چک کردن این فایل است که ببینید در حالت اجرا هست یا نه.

 

ربات تلگرام شاهوار

 

برای این کار آیکون های کنار ساعت ویندوز را بررسی فرمایید و از اجرا بودن این سرویس اطمینان حاصل کنید. یا Task Manager را باز نموده و لیست برنامه های در حالت اجرا را بررسی نمایید

بیشترین مشکل عدم پاسخگویی ربات اجرا نبودن این سرویس است

 

ربات تلگرام شاهوار

 

3. در صورتی که توکن در تنظیمات ست شده است و همچنین سرویس ShahvarTeleg.exe هم در حالت اجراست و ربات شما هیچ پاسخی نمی دهد می توانید عملیات زیر را انجام دهید:

 - تلگرام خود را باز کرده و BotFather تلگرام را جستجو نمایید و وارد ربات والد تلگرام شوید

 

ربات تلگرام شاهوار

 

حال دستور Mybots/ را تایپ یا از گزینه ها انتخاب نمایید. botfather لیست ربات های شما را نمایش خواهد داد و سپس ربات مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب ربات منوی زیر نمایش داده خواهد شد که گزینه API Token را انتخاب نمایید تا توکن قبلی ربات را به شما نمایش دهد

 

ربات تلگرام شاهوار

 

نمایش توکن قبلی ربات برای اینکه یک توکن جدید تولید نماییم روی گزینه Revoke Current Token کلیک نموده تا تلگرام یک توکن جدید برای ربات به شما بدهد.

 

ربات تلگرام شاهوار

 

تولید توکن جدید: این توکن جدید را کپی کرده و به تنظیمات تلگرام شاهوار بروید و توکن جدید را ست نمایید.

 

ربات تلگرام شاهوار

 

حال می بایست سرویس تلگرام شاهوار را که فایل ShahvarTeleg.exe کنار نرم افزار است اگر در حالت اجراست ببندید (برای بستن سرویس روی آیکون آن کنار ساعت سیستم راست کلیک نموده و گزینه "بستن" را انتخاب نمایید) و سپس مجدد آن را اجرا نمایید تا کنار ساعت سیستم نمایش داده شود. با این کار ربات شما مجدد فعال شده و باید پاسخگو باشد

 

مورد آخر: چنانچه ربات شما با هر بار درخواست چندین بار پاسخ می دهد بخاطر این است که سرویس ShahvarTeleg.exe چندین بار اجراست و یا روی سیستم های مختلف شما اجراست باید اطمینان حاصل کنید که فقط و فقط یکبار روی یک سیستم اجرا باشد.

 

موفق و پیروز باشید

نظرات

ثبت نظر شما