نرم افزار های تحت ویندوز چیست؟

 صفحه اصلی /بلاگ شاهوار/ نرم افزار های تحت ویندوز چیست؟
نرم افزار های تحت ویندوز چیست؟

نرم افزار های تحت ویندوز چیست؟

چه نرم افزاری انتخاب کنیم؟

قسمت اول - نسخه تحت ویندوز

نرم افزاری که برای اجرا شدن نیاز به نصب روی کامپیوتر داشته باشد را "نرم افزار تحت ویندوز" می گویند.

برای موسسات نوپا و یا موسساتی که نیاز به دسترسی از خارج مجموعه ندارند نرم افزار های تحت ویندوز همیشه یک گزینه مطمئن به شمار می آیند. سادگی، هزینه کمتر و حداقل در ایران سریعتر!

نرم افزارهای تحت ویندوز از رابط کاربری غنی‌تر و کنترل‌های گسترده‌تری بهره می‌برند. منوها، کلید‌های میانبر، دکمه‌ها و کنترل‌های متنوع دیگر با سرعت پاسخگویی سریع به کاربر در پنجره‌های ویندوز از ویژگی های این نوع نرم افزار ها می باشند.

مسئله‌ی مهم دیگر سرعت در پردازش اطلاعات و پاسخگویی به کاربر یا کاربران سیستم است، سرعت پائین خطوط اینترنت در ایران و بعضا غیر قابل دسترس بودن سرویس‌های اینترنتی در برخی مکان ها و زمان ها، واقعیت‌هایی است که گاهی انتخاب نرم افزار را به سمت ویندوز پیش می برند.

نرم افزار تحت ویندوز یا تنها روی یک سیستم نصب می شوند یا تحت شبکه اجرا می شوند. نوع تحت شبکه نیاز به یک سیستم به عنوان سرور دارند، مشخصات این نوع سیستم بنا به نیاز هر نرم افزار متفاوت است. نرم افزار های ویندوز حتی می توانند روی تعدادی سیستم به صورت همزمان در یک شبکه کار کرده و تبادل اطلاعات انجام دهند.

ایجاد شبکه برای نرم افزار های ویندوزی بسیار راحت است، کافیست یک مودم داشته باشید، بدون نیاز به پرداخت هزینه برای هاست یا سرور مجازی. همان مودمی که کار اتصال شما به اینترنت را انجام می‌دهد می‌تواند وظیفه اتصال سیستم ها به یکدیگر را نیز بر عهده بگیرد. سرعت اجرای نرم افزار در شبکه به کیفیت اتصال کامپیوتر ها به هم وابسته است و آن نیز متاثر از پارامترهایی نظیر کیفیت کابلها، مودم و ... است.

 

هزینه پایین، عدم نیاز به اینترنت و سرعت بالا از جمله پارامترهایی هستند که ممکن در انتخاب نرم افزار ویندوزی موثر باشند.

نظرات

ثبت نظر شما